Парламентський комітет не знайшов підстав для звільнення Луценка

Дата: 18 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності не знайшов у поданні про надання згоди Верховної Ради на звільнення генпрокурора Юрія Луценка жодної з підстав, яка дозволяє відправити його у відставку.

Про це заявив голова комітету Андрій Кожем’якін, передає Інтерфакс-Україна. 

Він зазначив, що в підкомітеті, який розглядає це питання, наразі точиться багато дискусій. Його члени виступають категорично проти того, щоб розглядати подання на засіданні. 

“Комітет посилається на дві норми, котрі є в статті 42 закону про Генеральну прокуратуру, який ми приймали разом з нашими партнерами”, – додав Кожем’якін. 

Дійсний закон дозволяє звільнити генпрокурора з посади указом президента за згодою парламенту на підставі однієї з трьох обставин – якщо він особисто подав заяву, якщо було подання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) або Вищої ради прокурорів, а також у разі заборгованості за аліментами.

“Немає висновків Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Ні президент не зробив запиту, ні Ви, як голова Верховної Ради, не запросили. Сьогодні 90% членів комітету не голосуватимуть за цей документ. Якщо завтра його поставлять (до порядку денного комітету. – Ред), вони не прийдуть, і кворуму не буде. У нас патова ситуація”, – звернувся до Андрія Парубія голова комітету. 

Кожем’якін запропонував, щоб парламент розглянув подання про згоду на звільнення Луценка без розгляду цього питання в комітеті. Зі свого боку Андрій Парубій зазначив, що в питанні відставки генпрокурора політична доцільність превалює над юридичним обґрунтуванням.

“Закон визначає виключний перелік обставин (для відставки генпрокурора. – Ред). Жодної з цих обставин у поданні не наведено… Я розумію професійних людей у комітеті. Вони справді в патовій ситуації, тому що жодної з цих норм не названо”, – сказав він.

Наразі, на думку Парубія, комітет має повернути подання про згоду Верховної Ради на звільнення генпрокурора суб’єкту внесення і рекомендувати погодити із законом.

Як відомо, на початку червня президент Володимир Зеленський вніс подання про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка. У команді очільника держави розповіли, що обґрунтуванням для звільнення в них стали відсутність юридичної освіти та досвіду в Луценка. 

Луценко сам заявляв, що планує піти у відставку, але тільки після проведення парламентських виборів. Активісти неодноразово критикували його на посаді очільника ГПУ, а нещодавно навіть вимагали занесення його та голови МВС Арсена Авакова до міжнародних санкційних списків. 

Лише за цей рік Луценко відзначився низкою резонансних заяв щодо розслідування розстрілів активістів на Євромайдані, вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк та інших тем, пов’язаних, зокрема, зі свободою слова. Так, наприклад, він вважає, що встановити винуватців убивства Гандзюк заважає недосконале законодавство

На початку лютого Луценко заявив про завершення досудового слідства у справі розстрілів на Майдані, проте згодом його колеги з ГПУ почали заперечувати це. Також очільник ГПУ називав звичайним “проханням” вимогу відомства надати доступ до внутрішніх документів редакції “Нового времени”, яке експерти та міжнародні партнери назвали тиском. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: