Парламент закликають не підтримувати законопроект про втручання в роботу неурядових організацій

Дата: 04 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Правозахисна організація Freedom House засуджує законопроект нардепа Юрія Дерев’янка №5318, що зобов’язує працівників антикорупційних неурядових організацій в Україні подавати декларації. 

Про це йдеться на сторінці організації. 

“Верховна Рада України повинна відхилити законопроект, який під виглядом “прозорості” матиме своїм результатом нав’язливий державний нагляд за неурядовими організаціями, активістами та членами їх сімей”, – переконаний директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф.

На його переконання, законодавча ініціатива робить антикорупційні організації потенційними мішенями для залякування і переслідування з боку влади.

Ініціативою нардепа також занепокоєно Представництво Європейського Союзу в Україні. У ЄС вважають, що Україна подолала важливий рубіж із впровадженням електронного декларування, але законопроект №5318 “спрямований проти цих досягнень”.

“Антикорупційні неурядові організації не прирівнюються до державних посадовців”, – пояснили у дипмісії.

Відповідно до законопроекту, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має створювати перелік громадських об’єднань, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням і протидією корупції. Співробітники та інші особи, які отримують кошти від таких організацій, зокрема консультанти, будуть зобов’язані подавати публічні декларації про доходи та активи, а також декларувати доходи. 

За словами нардепа Юрія Дерев’янко, закон має захисти від “фейкових активістів” і буде заохочувати міжнародних донорів “допомагати більше, якби вони знали, що все підзвітно і прозоро”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: