Парламент розгляне питання заборони в Україні поліетиленових пакетів

Дата: 31 Січня 2019
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №9507 “Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу”.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Документ внесли на розгляд громадська організація ReThink та більш ніж 50 депутатів. Автори документа пропонують заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року, реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року, а також ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) відповідно до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

“Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС. Його прийняття поставить Україну в один ряд з цивілізованими країнами, які розуміють наслідки надмірного використання пластику для довкілля”, – зауважують автори. 

Можлива заборона не поширюватиметься на надлегкі пластикові пакети, які використовують для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Нагадаємо, що із січня цього року використання одноразових поліетиленових пакетів заборонили в Молдові. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter