Парламент обмежив вступ кримчан до вишів лише 4 областями материкової України

Дата: 16 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада дозволила випускникам, які проживають на тимчасово окупованих територіях (Крим – ІФ) та які отримали документ про загальну середню освіту, вступати до навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей за результатами вступних іспитів.

За законопроект №6116 “Про внесення змін до закону України про вищу освіту щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України” в першому читанні та в цілому проголосували 238 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.

Законопроект дозволяє особам, які проживають на тимчасово окупованій території та які отримали документ про середню освіту, поступати до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, на конкурсній основі за результатами вступних іспитів у межах встановлених квот прийому до вищих навчальних закладів України.

Закон також встановлює розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, у розмірі 1000 місць державного замовлення.

Водночас правозахисниця, голова правління організації “Восток – SOS” та Кримського правозахисного центру “Дія” Олександра Дворецька обурена таким обмеженням для кримських абітурієнтів.

Вона вважає, що співавтори закону – Микола Фролов, який до обрання народним депутатом був ректором Запорізького національного університету, Тарас Кремінь ‒ чинний професор Миколаївського національного університету і Олександр Співаковський – голова освітнього комітету, на момент обрання проректор Херсонського державного університету – пролобіювали інтереси власних вишів.

“Ті сміливі кримчани, які все таки хотіли їхати вчитися на материкову Україну, тепер не розуміють, чому не можуть їхати до Львівської політехніки чи в переміщений Таврійській національний університет. Чому в момент вступної кампанії змінюються правила і чому замість того, щоб відмінити цю жахливу систему отримання атестатів українського зразка, депутати просто закрили кримчанами неконкурентність своїх універів, залишаючи їх у російськомовних регіонах без можливості навчатися по всій території України?”, – пише Дворецька на своїй сторінці у Фейсбук.

За її словами, хоча за законам квота для кримчан у вишах материкової України складає 1000 осіб, на практиці на згаданих умовах не набереться і 500.

“А якість навчання ніхто підвищувати і не збирався, як і витягувати абітурієнтів з Криму”, – додає вона.

Вона наголошує, що “депутатам знадобилось 20 хвилин для того, щоб відкинути питання збереження контактів з півостровом і можливість реінтеграції ще на 10 років мінімум”.

“Кожен кримський абітурієнт в РФ – це через 5 років друзі в РФ, сім’я в РФ, робота в РФ і життя…”, – підсумовує Дворецька.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: