Парламент обмежить функції СБУ заради безвізового режиму

Дата: 09 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада планує обмежити повноваження Служби безпеки України з проведення досудового розслідування злочинів у сфері національної безпеки й оборони та пов’язаних з тероризмом.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, за ухвалення законопроекту №2542а за основу проголосували 256 депутатів при мінімально необхідних 226.

Також документом конкретизується підслідність злочинів органам Державного бюро розслідувань. Його слідчі будуть наділені повноваженнями щодо досудового розслідування злочинів, зокрема, вчинених службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також злочинів проти встановленого порядку несення військової служби (військових злочинів), проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Нагадаємо, мета законопроекту – виконання рекомендацій Євросоюзу щодо запобігання організованій злочинності. 20 жовтня оцінювальна місія Європейського союзу має написати проміжний звіт щодо виконання Україною умов для лібералізації візового режиму, а до середини грудня – підготувати фінальний звіт. На його основі Євросоюз ухвалюватиме рішення про скасування віз для українців вже з наступного року. 

Загалом пакет законопроектів щодо лібералізації візового режиму, який має ухвалити Верховна Рада, передбачає серед іншого створення Агентства з повернення активів, отриманих злочинним шляхом, та внесення законодавчих змін щодо фінансування політичних партій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: