Нижня палата парламенту Нідерландів схвалила Угоду про асоціацію з Україною

Дата: 24 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Нижня палата парламенту Нідерландів (Палата представників) офіційно підтвердила ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною.

Голосування відбулося в четвер ввечері, повідомляє “Європейська правда”.

За ратифікацію Угоди проголосувало 89 зі 150 депутатів палати. 55 висловилися проти. На відміну від інших питань порядку денного, голосування з українського питання відбувалося за особливою процедурою – кожен з депутатів мав відповісти, чи підтримує він ратифікацію, після чого відбувся підрахунок голосів.

Голосування відбулося в останній можливий день – з п’ятниці Палата представників припиняє роботу на період до завершення виборів і відновить засідання вже в новому складі.

Це голосування не є кінцевим кроком ратифікації. Для завершення процедури має проголосувати верхня палата (Сенат), після чого ратифікаційні грамоти передаються на підпис королю і надсилаються в Брюссель. Станом на лютий в Сенаті є більшість голосів за Угоду з Україною, яка ґрунтується на фракційних та індивідуальних домовленостях (з членами фракції CDA), хоча запас голосів не є значним.

На весняних виборах склад Сенату не буде змінюватися.

Після цього парламент також розглянув проект, внесений противником України лідером Соціалістичної партії Гаррі Ван Боммелем, який пропонував зобов’язати Україну підписати додатковий документ до Угоди про асоціацію.

Але нижня палата парламенту Нідерландів не підтримала цю пропозицію.

У пропозиції ван Боммеля йшлося про необхідність юридичного прийняття “заяви обов’язкового характеру”, яка повинна стати відповіддю на результати референдуму, де 61% виборців були проти угоди про асоціацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: