ПАРЄ відмовилася змінювати санкційні правила на догоду Росії

Дата: 09 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи на своєму сьогоднішньому засіданні не знайшла голосів для зміни санкційних правил, як того вимагала Росія. Вирішення цього питання відкладено на наступний рік.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Дебати в Асамблеї показали, що в залі немає голосів для зміни санкційних правил, для цього потрібно було б мати підтримку двох третин депутатів.

Видання зауважує, що неуспішне голосування означало би, що резолюція “вбита”. Щоб уникнути цього, доповідачка Петра де Суттер запропонувала припинити дебати.

“Я почула дуже емоційні аргументи, навіть гнів (щодо спроби “прощення” Росії. – ЄП). Були і конструктивні аргументи. Та ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня”, – пояснила вона.

За пропозицію доповідачки проголосувало 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися.

Українські депутати розцінили цей підсумок голосування як успіх.

“Це проміжна, але перемога! Вимоги Росії не виконані. Репорт перенесено через тиск російського фактора. Це означає, що в 2019 році РФ знову не подаватиметься в ПАРЄ. Ми спрацювали чудово!” – написав на своїй сторінці у Facebook голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Він подякував дипломатам, громадським діячам і журналістам, які долучилися до роботи в європейських країнах та допомагали українській делегації переконати депутатів не голосувати за поправки на користь Росії.

“Європа зробила свій вибір. Він проміжний, але правильний. І гімн України у виконанні української делегації і українських журналістів у відповідь на провокацію російської пропагандистки став яскравим завершенням цієї частини епопеї, яку Росія програла з тріском”, – додав Ар’єв.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: