Папа Римський дозволив прощення абортів

Дата: 21 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Всі католицькі священики матимуть право прощати аборт.

Про це у понеділок заявив Папа Римський Франциск, повідомляє AFP на yahoo.com.

Раніше таке право священикам було надано на один рік.

“Я і надалі надам всім священикам, під час свого служіння, право відпущення гріха тим, хто здійснив аборт”, – йдеться у апостольському листі Папи з нагоди кінця “Року милосердя”, який закінчився у неділю.

При цьому Папа Римський Франциск зазначив, що “аборт є тяжким гріхом, бо кладе край невинному життю”, але додав, що грішники повинні мати шанс покаятися.

Папа сподівається, що більше співчуття буде не тільки протидіяти ксенофобії, а й залучить людей до лона церкви.

Нагадаємо, 23 вересня у Польському сеймі обговорювався проект закону, що скасовує ці виключення і впроваджує цілковиту заборону абортів. Пропозиція передбачала кримінальну відповідальність для тих, хто спричинить смерть ненародженої дитини.

На сьогодні в Польщі аборти дозволені лише у трьох випадках: якщо вагітність виникла внаслідок зґвалтування, якщо вагітність є загрозою життю матері, якщо плід має тяжкі вади розвитку.

У відповідь на потенційну заборону абортів у Польщі із можливою кримінальною відповідальністю за переривання вагітності жінки вийшли з протестами на вулиці, а на Facebook почав поширюватися флешмоб із хештегами #czarnyprotest, #чорнийпротест, #blackprotest. Висловити свою позицію щодо свідомого переривання вагітності вирішили не тільки мешканці Польщі, а й українські користувачі соцмереж.

6 жовтня Сейм Польщі відхилив проект закону, який мав запровадити повну заборону на аборти.

Пізніше виникла пропозиція від уряду Польщі платити матерям разову допомогу на загальну суму 1 тис. доларів (4 тис. злотих) у разі народження дитини із порушеннями розвитку, а також у разі народження дитини після зґвалтування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: