Пацієнти просять зробити списки доступних медикаментів відкритими

Дата: 28 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Пацієнти зможуть отримувати безкоштовні ліки, якщо зробити списки доступних медикаментів відкритими.

Про це під час круглого столу заявили представники БФ “Пацієнти України”

На їхню думку, відкриті списки залишків ліків – це дієвий спосіб подолати корупцію в лікарнях під час отримання пацієнтами ліків, за які уже заплатила держава. 

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків, які пацієнти повинні отримувати безкоштовно. Проте через корупційні схеми та недобросовісних лікарів, хворі практично ніколи не отримують ці препарати, наголошують представники фонду. 

“Корупція в медицині завжди існувала на двох рівнях – під час закупівлі ліків МОЗ та під час отримання цих ліків пацієнтами. Корупцію  на державному рівні ми змогли побороти, передавши функцію закупівлі ліків міжнародним організаціям. Побороти схему, коли лікарі повторно продають хворим ті препарати, які закуплені державним коштом, можна єдиним способом – зробити відкритими списки залишків ліків, які є в кожній лікарні. Завдяки політичній волі В Одесі ми змогли втілити цю ініціативу за декілька місяців. Тепер важливо розповсюдити цю практику на всю Україну, щоб кожен пацієнт мав доступ до безкоштовних медикаментів” – розповідає Ольга Стефанишина, виконавча директорка БФ “Пацієнти України”.

У вересні в Одесі було запущено систему liky.odesa.ua — сайт, на який може зайти будь-який пацієнт і перевірити, чи є потрібний препарат в тій чи іншій лікарні Одеської області.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: