Освіта неповнолітніх у СІЗО: з якими проблемами стикаються ув’язнені в Україні?

Дата: 19 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Офіс Омбудсмана запропонував змінити порядок організації навчання в загальноосвітніх навчальних закладах при виправних колоніях та слідчих ізоляторах, який регулює питання освіти неповнолітніх у пенітенціарних установах.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженої з прав людини.

Представниця Уповноваженої з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина провела робочу зустріч із представниками Мін’юсту та МОН. За її словами, на сьогодні неповнолітні із СІЗО стикаються з безліччю проблем.

“Серед типових порушень – відсутність договорів про надання освітніх послуг, навчальних планів, відповідно до яких повинен здійснюватися навчальний процес. Від цього діти не знають розкладу занять. Також існує незабезпеченість закладів належною кількістю підручників та посібників з предметів та відсутнє шкільне приладдя”, – зазначають в Офісі.

Моніторингові візити засвідчили, що часто неповнолітні перебувають у слідчих ізоляторах тривалий час. Улітку лише в Київському СІЗО один затриманий перебував 2 роки, ще двоє – понад рік, ще 2 – більше 7 місяців.

Сферу освіти в українських пенітенціарних установах регулює спеціальний документ – порядок організації навчання в загальноосвітніх навчальних закладах при виправних колоніях та слідчих ізоляторах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби. Втім, зазначений документ зорієнтований на неповнолітніх, які відбувають покарання у виправних колоніях.

“У результаті робочої зустрічі ми дійшли згоди, що необхідно вносити зміни до цього порядку. Окремий розділ у документі зміг би допомогти в забезпеченні права на освіту неповнолітніх у СІЗО”, – підсумувала Філіпішина.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: