Остаточне рішення про безвіз для України відкладається на невизначений термін

Дата: 25 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Єврокомісія та посли Євросоюзу засвідчили, що Україна виконала усі вимоги Плану дій щодо лібералізації візового режиму, але коли Європарламент прийме остаточне рішення по безвізу і назве конкретні дати скасування віз залишається невідомим.

Такі результати саміту Україна-ЄС, який проходив 21-24 листопада у Брюсселі і на який українські політики покладали великі надії у питанні отримання конкретної дати рішення щодо безвізового режиму для українців.

Перед тим, як передати українське рішення на голосування Європарламенту, європейські чиновники хочуть визначитися з механізмом реагування на міграційні ризики, зокрема, затвердити процедуру скасування безвізового режиму з країнами у разі появи таких ризиків з їхнього боку.

За підсумками саміту голова Європейської Ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан–Клод Юнкер закликали країни-члени ЄС ухвалити рішення про скасування віз для України до кінця 2016 року.

“Я радий, що всі країни-члени вирішили, що Україна готова до безвізового режиму. Це рішення набере чинності після того, як буде ухвалений механізм призупинення”, – нагадав Туск.

Він визнав, що наразі є проблеми всередині ЄС – триває дискусія щодо механізму призупинення візового режиму

“Але ця дискусія не стосується України, Україна чудово виконала свою роботу”, – наголосив він.

Туск, водночас, не став прогнозувати імовірний час завершення тріалогу та скасування віз для України.

Ще до початку саміту президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що механізм призупинення не можуть узгодити через застереження таких країн-членів ЄС, як Франція, Бельгія, Італія та Німеччина.

Відповідаючи на запитанням журналістів про те, чи ухвалення механізму призупинення можуть відкласти до літних виборів у Франції, Шульц заявив, що він не знає про таке рішення.

Своєю чергою голова Дональд Туск та Жан-Клод Юнкер після саміту оголосили про згоду Франції та Німеччини розблокувати візовий режим для України.

“Що стосується Франції (та того, що вона блокує безвіз) – це не правда”, – заявив Туск.

“Ніхто в ЄС не зацікавлений в блокуванні безвізу для України”, – додав президент Європейської ради.

Жан-Клод Юнер, який доєднався до колеги, визнав, що є певні проблеми, але в четвер вранці їх було знято: “Сьогодні вранці я мав розмову із президентом Олландом і говорив з канцлером Меркель, і можу запевнити, що проблема буде вирішена до кінця року”.

Для Європи також невигідне зволікання з наданням безвізу Україні, вважає Європейський комісар Йоганес Ган. Адже в цьому разі Європейський союз матиме серйозні проблеми через втрату довіри.

Він нагадав, що ЄС і на технічному, і на політичному рівні визнав, що Україна виконала всі вимоги для надання безвізу.

“144 критерії досягнуті. Електронне декларування є величезним кроком вперед”, – додав він.

Водночас, комісар Ган наголосив, що задача, поставлена президентом ЄК Жаном-Клодом Юнкером, – дати безвіз до кінця року – є дуже амбіційною.

Опитані ТСН експерти наголошують, що безвізове рішення для України може бути ухвалене і до затвердження механізмів реагування на міграційні загрози. Головне тут – політична воля ЄС. Чекати лишилося недовго. Цього року Європарламент збереться ще двічі у пленарному режимі – на початку і всередині грудня. Тож єврочиновники мають три тижні на рішення.

За матеріалами ТСН та Європейська правда

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: