Ощадбанк збільшив кількість інклюзивних відділень та створив для працівників навчальний курс “Інклюзивно привітні”

Дата: 25 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

З жовтня 2023 року Ощадбанк реалізує інклюзивну програму “Моя безбарʼєрність”. У межах цього за неповних пів року статус інклюзивних отримали ще 87 відділень Ощадбанку. Відповідно також оновили брендбук Ощаду.

Про це йдеться на сайті банку.

Фото: “Вінниця.інфо”

Так, в Ощадбанку розробили та ухвалили нові стандарти обслуговування людей з інвалідністю та окремо ветеранів. Для реалізації нової сервісної моделі, яка передбачає спеціалізоване обслуговування, банк розпочав масштабну навчальну програму “Інклюзивно привітні”, яка складається з офлайн-навчання та онлайн-тренінгів. У першу чергу, тренінг з безбарʼєрного спілкування офлайн пройшли топменеджери фінансової установи, згодом – понад 600 співробітників з 21 обласного управління. Планується, що в тій чи іншій формі його пройдуть більшість співробітників Ощадбанку.

Крім того, Ощад долучився до підтримки проєктів, які допомагають створити інклюзивне середовище в Україні. У січні 2024 року разом з Visa та іншими партнерами банк посприяв відкриттю першого мобільного реабілітаційного модуля, який створено благодійним фондом “Майнді”.

Ключова мета цього модуля, розташованого в Овручі Житомирської області, – надання безоплатних психологічних та реабілітаційних послуг ветеранам, сім’ям захисників та українцям, які постраждали від російської агресії. Це перший реабілітаційний модуль з цілої мережі аналогічних точок у невеликих містах та містечках України.

Банк та платіжна система також підтримали створення ютуб-шоу “Відвал ніг”, в якому ветеран війни Олександр Терен інспектує українські міста на предмет безбар’єрності. Перелік подібних ініціатив Ощадбанку постійно збільшується.

“Поступове запровадження безбар’єрності – вимога часу. Ми маємо спільно пройти цей шлях, адже цього вимагають норми ЄС, частиною якого ми прагнемо стати. Це потрібно людям з інвалідністю, які вже втомилися чекати, доки наші міста стануть дружніми до них. Це наш борг перед ветеранами та ветеранками, які мужньо  боронять нашу державу  й очікують, що суспільство віддячить їм за це, коли вони повернуться до мирного життя”, – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

За його словами, імплементація безбар’єрних рішень є завданням для всіх стейкхолдерів – держави, бізнесу та громадського сектору. Свою місію в цій сфері Ощад вбачає не лише в тому, щоб розвивати власну інклюзивність, а й виступати в ролі ініціатора широкої публічної дискусії щодо того, як бізнес може сприяти покращенням у цій сфері. 

Нагадаємо, що переважна більшість українців вважають, що серед негативних явищ, з якими можуть стикнутися ветерани, які повернуться з російсько-української війни, – психоемоційна нестабільність (про це кажуть 86% опитаних), проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги (77%), а також відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю (74%).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter