Оренда житла, працевлаштування, фінпослуги – сфери дискримінації переселенців на Харківщині

Дата: 14 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Внутрішньо переміщені особи у Харківській області стикаються із проявами дискримінації під час оренди житла, працевлаштування, отримання фінансових послуг та соціальних виплат.

Як повідомили у Харківській правозахисній групі, про це свідчать результати опитування, проведені Чугуївською правозахисною групою в рамках проекту “Громадський центр з оцінки проявів дискримінації відносно внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області”.

Було здійснено анкетування 100 внутрішньо переміщених осіб.

За результатами анкетування:

– 30% опитаних зазначили, що їм відмовляли при спробі оренди житла з тих підстав, що вони є внутрішньо переміщеними особами;

– власник завищував вартість оренди житла через те, що до нього звернулася ВПО – у 22% випадків;

– при спробі знайти роботу, відмовляли у працевлаштуванні у зв’язку з тим, що особа є переселенцем – у 19%;

– 11% ВПО відмовляли у банківських установах у наданні фінансових послуг (оформленні кредитів, відкритті рахунків тощо).

– у 38% респондентів виникали перешкоди як у внутрішньо переміщених осіб, з приводу отримання пенсій та інших соціальних виплат.

На питання “Якщо ви зверталися зі скаргами на порушення ваших прав, якою була реакція відповідних служб?” відповіли: була надана необхідна допомога – 3%, допомога надана не була – 7%. Інші воліли не скаржитися.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: