ООН зафіксувала посилення тиску на громадянські свободи перед виборами

Дата: 13 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Напади на представників громадянського суспільства в Україні фактично “створили атмосферу залякування”, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо неї.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини. 

Експерти моніторили ситуацію в країні починаючи з 2018 року та до 15 лютого поточного року. За цей час вони нарахували 164 випадки порушення свободи думки та вираження поглядів, свободи мирних зібрань і об’єднань, свободи релігії або переконань, а також права на захист від дискримінації та права на рівний захист законом.  Зокрема, вони відзначили тенденцію до збільшення кількості нападів і погроз, спрямованих на представників громадянського суспільства. Згадали експерти вбивство Катерини Гандзюк, напади на журналістів NewsOne та адвокатів журналіста Василя Муравицького.

У доповіді розповіли про щонайменше 34 напади ультраправих:

“Своїми діями вони ставлять під сумнів основний принцип недискримінації, пропагуючи ідеологію, засновану на расизмі, дискримінації, ксенофобії та пов’язаній з ними нетерпимості. Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики. Захист права на свободу думки та вираження поглядів є особливо важливим у часи політичних змін, перш за все для забезпечення належного інформування та уповноваження громадськості на безпечне та вільне здійснення громадянських і політичних прав. Створення умов для вільного і відкритого спілкування на політичні теми є невід’ємним елементом забезпечення чесних і демократичних виборів”, – зазначають експерти. 

Констатували у організації й зростання кількість нападів на журналістів. При цьому деякі з них були зафільмовані, але це докази не приймались до уваги правоохоронними органами. Згадали й про надання доступу до персональних даних журналістів.

Відзначили у доповіді й напруженість між релігійними громадами, на думку ООН, на це вплинув процес набуття автокефалії УПЦ. Експерти розповіли про десять фактів погроз та залякувань священнослужителів: майже всі вони стосуються церковників УПЦ Московського патріархату. Тиснули на них ультраправі та СБУ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: