Омбудсмен просить звільнити Савченко через стан здоров’я

Дата: 02 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулась до Голови Слідчого комітету Російської Федерації Олександра Бастрикіна щодо зміни запобіжного заходу для ув’язненої у московському СІЗО Надії Савченко, що станом на сьогодні голодує вже 80 днів.

Омбудсмен зробила це у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я української льотчиці, що утримується за підозрою у причетності до вбивства російських журналістів, незаконному перетині кордону та інших злочинах.

Валерія Лутковська зазначає, що подібний крок з боку Слідчого комітету стане актом гуманізму, оскільки дозволить зберегти життя Надії.

Про те, що стан здоров’я Савченко погіршився, Лутковській повідомила член Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті Російської Федерації Олена Масюк після чергового візиту до ув’язненої. Масюк зазначила, що таке різке погіршення стану здоров’я може привести до смерті в будь-який момент.

У своєму зверненні Валерія Лутковська зазначила, що зміна запобіжного заходу Надії Савченко буде відповідати вимогам Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а також практиці Європейського суду з прав людини, яка склалася останнім часом у справах про утримання під вартою осіб при наявності захворювання, яке робить їх перебування під вартою неможливим“, – зазначено у повідомленні на офіційному сайті омбудсмена. 

Враховуючи те, що Посольство України в Російській Федерації та адвокати Надії Савченко готові надати місце проживання для неї на території Москви, прошу Вас розглянути можливість звернення найближчим часом до суду з метою зміни запобіжного заходу для Надії Савченко на інший, не пов’язаний з утриманням під вартою, наприклад – домашній арешт“, – йдеться у листі омбудсмена України.

У свою чергу, Валерія Лутковська готова гарантувати перебування Надії Савченко за місцем призначення домашнього арешту та її явку за вимогою слідчого.

На початку лютого 2015 року Валерія Лутковська зверталась до судді Басманного районного суду міста Москви Наталії Дудар з проханням про зміну Надії Савченко запобіжного заходу на не пов’язаний із утриманням під вартою. Також Валерія Лутковська ініціювала передачу Надії Савченко на поруки, для чого звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової з проханням підтримати звернення до суду, а також разом з українським омубдсменом виступити поручителем за Савченко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: