Омбудсмен просить військову прокуратуру відзвітувати по в’язнях “таємних тюрем”

Дата: 06 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса з проханням повідомити про результати перевірки фактів незаконного затримання цивільних осіб, які вказані у спільній доповіді Amnesty International і Human Rights Watch, та вжиті у зв’язку з цим заходи.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого.

У прес-службі нагадують, що 21 липня Amnesty International та Human Rights Watch опублікували спільну доповідь “Тебе не існує: свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на Сході України”. Зокрема, у доповіді наводяться випадки насильницьких зникнень на територіях, підконтрольних Уряду України, та докази незаконних і неофіційних тримань під вартою у будівлях СБУ у Харкові, Краматорську, Ізюмі та Маріуполі.

Як повідомили ці міжнародні організації, військова прокуратура зобов’язалась провести розслідування випадків тривалого незаконного утримання цивільних осіб у неофіційних місцях тримання під вартою українською владою, які трапилися здебільшого у 2015 році та першій половині 2016 року.

Валерія Лутковська у своєму зверненні вкотре наголосила на тому, що відповідно до міжнародного права у сфері захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права забороняється незаконне утримання осіб під вартою, тортури та інше жорстоке поводження, що принижує гідність.

“Згідно з міжнародними стандартами за кожною заявою про тортури та жорстоке поводження має бути проведено ефективне розслідування, й за наявності достатніх доказів винуватці мають бути притягнуті до відповідальності”, – йдеться у зверненні Уповноваженого.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: