Омбудсман звернулася до МВС через паплюження пам’ятника жертвам Голокосту

Дата: 26 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Валерія Лутковська звернулася до начальника управління МВС у Миколаївській області Віталія Гончарова з приводу акту вандалізму, здійсненого у Миколаєві стосовно пам’ятнику жертвам Голокосту.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховной Ради з прав людини, у зверненні Валерія Лутковська зазначила, що під час моніторингу стану дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні було встановлено: у Миколаєві в ніч з 21 на 22 березня невідомі вандали спаплюжили неонацистськими символами пам’ятник жертвам Голокосту.

Згідно з інформацією ЗМІ, це не перший акт вандалізму, вчинений стосовно меморіалу. Подібні випадки зафіксовані у вересні 2012 року, березні, жовтні і грудні 2013 року, двічі – в липні 2014 року.

Враховуючи ці обставини, вбачається, що мало місце кримінальне правопорушення, скоєне на ґрунті національної та релігійної нетерпимості (антисемітизму) і спрямоване на приниження національної честі та гідності єврейського народу, наругу над його історичною пам’яттю та подальше розпалювання міжнаціональної і релігійної ненависті. Ця категорія злочинів є особливо соціально небезпечною та вимагає більш суворого покарання“, – зазначено у зверненні.

Валерія Лутковська звернулася до керівника миколаївської міліції з проханням повідомити, як було кваліфіковано дії правопорушників у цьому інциденті та попередніх випадках, а також про заходи, що вживаються для розслідування цього кримінального правопорушення, зокрема з урахуванням мотиву національної нетерпимості, та притягнення винних до відповідальності. 

Питання паплюження пам’ятника перебуває на особистому контролі Уповноваженого.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: