Омбудсман захистив право на грошову допомогу при виході на пенсію

Дата: 16 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Після звернення омбудсмана до Пенсійного фонду врегульовано питання виплати грошової допомоги громадянці при виході на пенсію.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, до Уповноваженого звернулася мешканка Миколаївської області Валентина Б. щодо порушення органами Пенсійного фонду України її права на отримання грошової допомоги при виході на пенсію. Йшлося про виплату в розмірі 10-ти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” як особі, яка працювала в державних і комунальних закладах та установах на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

У відповіді на звернення Уповноваженого з прав людини Пенсійний фонд України поінформував, що заявниці неправомірно було відмовлено в призначенні зазначеної грошової допомоги, наразі це питання врегульовано.

Також омбудсман зазначає, що виплата грошової допомоги при призначенні пенсії за віком відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” здійснюється за таких умов:

– робота на день досягнення пенсійного віку в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;

– наявність відповідного страхового стажу на таких посадах (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років);

– відсутність факту отримання будь-якої пенсії до часу призначення пенсії за віком.

Нагадаємо, у лютому прес-служба Луганської міськради повідомляла, що окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив вимоги луганських мешканців з незахищених категорій населення – тепер Україна зобов’язана почати виплачувати їм пенсії і допомогу, включно з тією частиною, яку не було виплачено з липня 2014 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: