Омбудсман пропонує спростити видачу паспортів для кримчан

Дата: 06 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Омбудсман зазначає, що для вирішення проблем з в’їздом до тимчасово окупованого Криму потрібно внести зміни до законодавства щодо особливого порядку отримання або внесення змін до паспорта громадянина України.

Як зазначено у Щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини за 2014 рік, потрібно звернути увагу на проблеми в реалізації права на свободу пересування, зокрема виїзду та в’їзду на територію тимчасово окупованої території Криму громадян України, які відмовилися від отримання російського громадянства.

Підкреслюється, що зараз фактично не можуть залишити Крим ті громадяни України, які не мають можливості вклеїти нову фотокартку в паспорт громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку; діти у віці від 14 до 16 років, які не можуть отримати паспорт громадянина України згідно з українським законодавством; громадяни України, які втратили свій паспорт на території Криму.

Не можуть потрапити на півострів громадяни України, які мають реєстрацію та постійно проживають у Криму, але втратили паспорт на материковій частині, а також кримські татари, які на підставі Бішкекських домовленостей повертаються в Крим з місць депортації, але до 18 березня не встигли оформити паспорт громадянина України.

На переконання Уповноваженого, ці проблеми можна вирішити лише внесенням змін до законодавства щодо особливого порядку отримання або внесення змін до паспорта громадянина України для людей, що живуть на тимчасово окупованій території.

Також омбудсман нагадала про випадки заборони в’їзду до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву та лідеру Меджлісу Рефату Чубарову. Підкреслюється, що заборони було винесено з порушеннями.

Як і у справі М. Джемілєва, дії посадових осіб Російської Федерації виходять за межі правового поля, про рішення Р. Чубаров був повідомлений лише усно, без надання відповідного документа, який можна було б оскаржити в установленому порядку“, – зазначено у доповіді Уповноваженого.

Нагадаємо, за результатами моніторингу надання адміністративних послуг, кримчанам, що не відмовились від українського громадянства, важко оформлювати документи у Херсонській області через недоліки організації процесу. Зокрема, в установах не є доступною необхідна інформація – наприклад, графік їх роботи. Процедури отримання послуг складні, їх розтягнуто у часі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: