Омбудсман виступила за проведення ЗНО

Дата: 16 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Проведення ЗНО в стандартному форматі забезпечить право на освіту вступників у 2020 році.

Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Про те, що 2020 року ЗНО може не відбутися через ризик поширення коронавірусу, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Однак заяви посадовця спричинили хвилю обурення серед батьків та експертів, які нагадували, що запровадження незалежного тестування мінімізувало ризик корупції під час вступу. 

“Йдеться про рівні права і можливості доступу до якісної освіти, які створює ЗНО. За понад 10 років існування ЗНО воно продемонструвало свої переваги, ключовими з яких є об’єктивність оцінювання за рахунок виключення людського фактора, подолання корупції під час вступу до вищих навчальних закладів та забезпечення рiвного доступу до вищої освiти залежно вiд знань абітурієнта. Крім того, ЗНО є одним із чинників наближення української освiти до європейських стандартiв освiти та пiдвищення якостi середньої та вищої освiти”, – зазначила у своїй заяві Омбудсман. 

Наразі, за словами заступниці директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко, для скасування зовнішнього незалежного оцінювання немає жодних підстав. У відомстві розглядають два варіанти розвитку подій: проведення ЗНО з 25 червня, а також із 17 серпня в разі загострення епідситуації.

Нагадаємо, що 12 червня уряд скасував проведення в Україні пробного платного ЗНО, яке планували провести 15 та 17 червня. Однак зробили це запізно, а тому частина абітурієнтів, зокрема з окупованих територій, встигла приїхати для проходження тестів. Уже 15 червня сайти Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти не витримали навантаження, а тому абітурієнти, які мали складати онлайн-ЗНО з української мови й літератури, не могли завантажити необхідні документи з мережі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: