Омбудсман розповів, які категорії росіян впродовж 11 наступних днів зможуть отримати посвідку на проживання

Дата: 19 Листопада 2022
A+ A- Підписатися
Упродовж наступних 11 днів окремі категорії громадян Російської Федерації можуть звернутися до Державної міграційної служби України за обміном посвідки на тимчасове проживання.
 
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
 
Фото з відкритих джерел

За його словами, на сьогодні в Україні є чимало громадян РФ, які тут проживають, перебувають у шлюбі з українськими громадянами, мають сім’ї, провадять господарську діяльність та сплачують податки.

“У багатьох з них останнім часом виникла проблема через закінчення терміну дії посвідок на тимчасове проживання, а отже питання їхнього законного перебування на території України, вимагало втручання та контролю з мого боку”, – зазначив Омбудсман.

Після проведення ряду зустрічей і консультацій, 1 листопада Кабінетом Міністрів було ухвалено постанову №1232 “Деякі питання надання Державною міграційною службою адміністративних послуг в умовах воєнного стану”.

“Цим документом врегульовано питання надання територіальними органами та підрозділами Державної міграційної служби адміністративних послуг громадянам російської федерації. А саме, попри встановлення обмежень для громадян країни-агресора – визначено коло осіб, які протягом 30 днів з дня набрання чинності цією постановою повинні звернутися за обміном посвідки на тимчасове проживання, якщо строк звернення за її обміном настав у період з 24 лютого до 1 листопада 2022 року”, – зауважив Лубінець.

За словами посадовця підстави для оформлення посвідки на тимчасове проживання мають громадяни РФ, які є:

  • чоловіком чи дружиною громадянина України;
  • дітьми або батьками громадян України;
  • повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  • особами, які прослужили у Збройних Силах України три та більше років;
  • особами, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;
  • особами, імміграція яких становить державний інтерес для України.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: