Омбудсман отримав з різних місць несвободи понад шість сотень звернень

Дата: 21 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

За останні 100 днів Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини отримав та опрацював 637 звернень від громадян у різних типах місць несвободи та здійснив 27 моніторингових візитів в межах Національного превентивного механізму (НПМ).

Про це повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець під час зустрічі з громадськими організаціями з нагоди 100 днів своєї роботи на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, передає кореспондент видання ZMINA

Так, до прикладу, 19 жовтня співробітники Омбудсмана здійснили моніторинговий візит до Київського СІЗО. За його словами, одночасно у цьому візиті працювало близько 20 експертів з різних напрямків та громадські монітори НПМ. 

“Якщо ми приходимо з візитом, то ми працюємо комплексно. Я не хочу гнатися за кількісними показниками. Натомість хочу бачити якісні результати. Якщо ми зробили моніторинговий візит, то він має бути фаховим, та має бути результат у вигляді акту реагування. Ми виявили проблеми, які будуть висвітлені в офіційному документі для міністерства. Ми надамо час для виправлення проблеми й прийдемо з візитом знову. Проміжних у три роки візитів вже не буде. Ми будемо відвідувати місця несвободи системно”, – пообіцяв Дмитро Лубінець. 

Також Омбудсман створив консультативну раду НПМ за участю громадських організацій, щоб максимально ефективно реагувати на виклики, що стосуються дотримання прав людини у місцях несвободи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter