Омбудсман допоміг звільнитися зі служби військовому, який втратив кінцівки

Дата: 13 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Під час моніторингу медіа Уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець виявив порушення прав військовослужбовця: після втрати кінцівки внаслідок бойових дій чоловікові відмовили в госпіталізації через відсутність належного скерування. 

Про це Омбудсман розповів на своєму телеграм-каналі.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Зрештою Офіс Омбудсмана надав необхідну підтримку військовослужбовцю та допоміг отримати відповідне скерування на госпіталізацію. Крім того, чоловікові забезпечили належний супровід під час проходження військово-лікарської комісії.

За рішенням військово-лікарської комісії його офіційно визнали непридатним до військової служби з подальшим звільненням та вилученням з військового обліку.

Лубінець зазначив, що право військовослужбовця на звільнення з військової служби за станом здоровʼя поновили.

Водночас він не уточнив, у якій області стався цей інцидент, та інших деталей. 

“Ми продовжуємо працювати над захистом прав та свобод усіх громадян, зокрема й тих, хто зіткнувся з труднощами у звʼязку з проходженням військової служби. Ми повинні захищати права тих, хто кожного дня виборює право на існування та життя всієї України”, – додав Уповноважений. 

Нагадаємо, що Омбудсман також контролює розгляд справи про мобілізацію чоловіка з епілепсією, який помер у перший день служби.

Так, Одеський обласний територіальний центр комплектування мобілізував чоловіка з інвалідністю, який хворів на епілепсію. Він помер у перший день служби. Смерть чоловіка тепер розслідують за фактом непроведення медогляду військовозобов’язаного.

Уповноважений не зазначив імені померлого і не написав, коли трапилася подія, однак інформація про подібний інцидент поширювалась у медіа в серпні 2023 року. Тоді в Одеській області військкомат мобілізував 29-річного чоловіка, на імʼя Борис Глушак, який мав проблеми зі здоров’ям. Чоловік пройшов медкомісію за дві години й одразу опинився у військовій частині. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter