Окупанти закрили від журналістів слухання апеляції другої справи “Хізб ут-Тахрір”

Дата: 19 Березня 2020
A+ A- Підписатися

На апеляційне слухання в Південному окружному військовому суді і Міста Ростова-на-Дону у другій Бахчисарайській справі “Хізб ут-Тахрір” через коронавірус не допустили журналістів. 

Про це інформує на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” громадянський рух “Кримська солідарність” із посиланням на кореспондента інтернет-видання Grani.ru Куламета Ібраїмова. 

“Традиційно хотів подати клопотання про фото- та відеознімання судового процесу, але мене не впустили. Сказали, що зараз карантин, а на дверях висить оголошення. Зателефонував прессекретарці суду. Вона повідомила про обмеження для всіх, окрім адвокатів, суддів та учасників процесу. Зараз прийшли кримські адвокати Ладін і Азаматов, зайшли в будівлю суду. Клопотання надіслав в електронному вигляді й чекатиму на відповідь пресслужби”, – розповів журналіст. 

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели низку обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті співробітники ФСБ затримали і звинуватили в тероризмі чотирьох бахчисарайців: Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова й Енвера Мамутова. Вони були затримані за підозрою в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною.

Нагадаємо, що “Хізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́” – міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року в Східному Єрусалимі. Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. 

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, занісши організацію до переліку 15 об’єднань, названих “терористичними”. Після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно приписують співпрацю з організацією кримським татарам. Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: