Окупанти викрали понад 6 тисяч українських дітей – Офіс Омбудсмана

Дата: 08 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

За період повномасштабного вторгнення окупанти вивезли до Російської Федерації та на непідконтрольні Україні території 6 032 дитини. 

Про це повідомила керівниця управління секретаріату Омбудсмана Олена Вихор.

Фото: Українська Фото Група

“Мушу уточнити: це не тільки ті діти, які були депортовані до РФ, а також ті, кого вивезли на територію, непідконтрольну українській владі. Фактично це діти України, викрадені солдатами Росії і вивезені на територію, де не діють закони як України, так і гуманності”, – зазначила Вихор.

Вона повідомила, що ввечері 4 листопада секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини отримав інформацію про те, що з Олешківського дитбудинку-інтернату, де перебувають діти з інвалідністю, вивезли 12 дітей на так зване оздоровлення до Сімферопольського району Криму. 

За її словами, якщо російський уряд не дотримається термінів повернення дітей до України, то такі діти підпадають під категорію депортованих.

Зараз у секретаріаті Омбудсмана працює консультативний центр, який здійснює облік звернень батьків, що розшукують своїх дітей. Повідомити про такі випадки можна за телефоном: 0-800-50-17-20.

Водночас, за даними Національного інформаційного бюро, депортованими є 10 570 дітей. Серед них знайдено 7 343, а вдалося повернути 96. 260 дітей вважаються зниклими безвісти. 

Нагадаємо, що 350 дітей з Донецької та Луганської областей вже незаконно всиновлені й розселені в 16 регіонах Росії. Зокрема, і дитячий омбудсман РФ при адміністрації Путіна Марія Львова-Бєлова всиновила хлопчика, якого окупанти незаконно вивезли з Маріуполя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: