Окупанти не виплачують компенсацій за вбитих мобілізованих з “Л/ДНР” і спалюють тіла росіян – ГУР

Дата: 16 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Російські окупанти не виплачують компенсацій за вбитих мобілізованих з так званих “ЛНР” і “ДНР” та спалюють тіла росіян.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України у фейсбуку.

Джерело: фейсбук-сторінка ГУР

У тимчасово окупованому Луганську відкрито пункт видавання тіл загиблих “мобілізованих” жителів окупованих територій у магазині “Копійка”, уточнили в повідомленні.

Над видаванням тіл працює так звана “поліція” російської окупаційної армії. З документів родичам загиблих видають тільки свідоцтво про смерть та дозвіл на поховання. Жодних документів, де, як і за яких обставин вони загинули, немає.

“Родичам пояснюють, що жодних виплат за смерть мобілізованих з “ЛНР” і “ДНР” не передбачено навіть за наявності російського паспорта. Одночасно родичам офіційно загиблих росіян обіцяно виплату 12 мільйонів рублів. Таке ставлення викликає обурення серед місцевого населення, втім “поліція” окупантів не зважає на ці настрої”, – стверджують у ГУР.

Водночас на тимчасово окупованих територіях Донецької області продовжується примусовий набір до складу 1 Армійського корпусу окупантів.

“Переважна частина “новобранців” відправляється в найгарячіші точки без відповідної підготовки. Здебільшого їх використовують на передовій для розчищення перешкод та риття окопів. Відзначається вкрай низький рівень забезпечення та брак їжі. Втрати серед “новобранців” сягають 70–80%”, – заявили в українській розвідці.

Щоб приховати реальну кількість загиблих, окупанти використовують Донецький металургійний комбінат для спалення трупів місцевих “мобілізованих” і добровольців, які прибули з Росії. Точна кількість спалених невідома.

Нагадаємо, що Регіональний центр прав людини написав план дій для кримчан на випадок, якщо окупаційна влада призиває їх на російсько-українську війну.

За поданими матеріалами, призов на “строкову військову службу” чи військові збори, мобілізація населення Криму для ведення бойових дій проти України є воєнним злочином.

Чи відповідатимуть перед Україною примусово мобілізовані Росією на окупованих територіях, ZMINA пояснювала тут.

Що робити в разі примусової мобілізації РФ на війну, читайте також у матеріалі 

Я в Крыму или на оккупированных территориях Донбасса, и меня призывают на войну: что делать?

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter