Окупанти в Криму хочуть призвати до російської армії 2,8 тисячі хлопців

Дата: 16 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Близько 2,8 тисячі кримчан відправлять на службу до російської армії навесні поточного року. 

Про це з посиланням на представника російського військкомату в окупованому Криму Романа Бикова повідомляють активісти Кримської правозахисної групи у Facebook.

Більшість хлопців окупаційна влада планує відправити за межі Криму. За словами Бикова, призовників з Криму скерують на службу в повітряно-космічні та сухопутні війська, а також у військово-морський флот. Водночас усього 400 осіб залишать проходити службу на півострові. 

Правозахисники з посиланням на так званого військового комісара Криму Олега Єрмилова повідомили, що з 2015 року на строкову військову службу до російської армії з півострова призвали 13,5 тис. осіб.

“За інформацією Єрмилова, з 2015 року в Криму близько 300 жителів півострова намагались ухилитися від несення військової служби. Він заявив, що за вказаний період за фактами “ухилення від служби” в Криму було порушено 15 кримінальних і близько 250 адміністративних справ”, – розповідають активісти. 

За даними КПГ, в Криму порушено не менше 53 кримінальних справ за ухилення від служби в збройних силах РФ. З них у 51 випадку вже ухвалено вирок. Основна частина винесених кримчанам вироків – штрафи від 5000 до 80 000 рублів. Водночас сплата штрафу не звільняє людину від обов’язку служити в збройних силах. Щонайменше один вирок – це умовне позбавлення волі на строк вісім місяців.

“Ці вироки свідчать про примус жителів Криму до служби в армії, що окуповує. Варто відзначити, що з кожним наступним закликом збільшується кількість вироків за ухилення від служби в збройних силах РФ”, – наголошують вони.

Як відомо, минулого року прокуратура АРК спільно з Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в Збройних силах Росії. Лише в жовтні 2018-го в Криму оштрафували 18 осіб через ухилення від служби. За даними Моніторингової місії ООН в Україні, у 2018 році щонайменше 21 чоловіка в окупованому Криму визнали винним за ухилення від служби в російській армії.

Читайте докладніше: Росія відправляє кримчан воювати в Сирію. Правозахисники направили докази незаконного призову в Гаагу

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів окупованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися за телефоном (044) 569-73-57 або повідомляти про такі факти на електронну адресу: zvern01@ark.gp.gov.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: