Окупанти у Криму хочуть переобрати голову Меджлісу

Дата: 20 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Рефат Чубаров нагадав, що рішення про переобрання голови Меджлісу може ухвалити лише Курултай, і всі рішення всупереч регламенту будуть недійсними.

Про це сказано у офіційній заяві голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Наджорстка каральна політика, що проводиться стосовно кримськотатарського народу з березня 2014 року, має своєю кінцевою метою повне придушення волі і боротьби кримськотатарського народу за свої права на рідній землі“, – сказано в заяві голови Меджлісу.

Наголошується, що окупаційна влада стверджує в Криму обстановку тотального страху і покірності, чому сприяють насильницькі викрадення і вбивства молодих кримських татар, масові судові переслідування і арешти активістів кримськотатарського народу, заборони на перебування у Криму Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова, Ісмета Юкселя, Сінавера Кадирова, арешт виконуючого обов’язки голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, погроми і обшуки у мечетях, тиск на журналістів та погрози закриття єдиного в світі незалежного кримськотатарського телевізійного каналу АТP, сотні примусових викликів і “бесід”, що проводяться співробітниками ФСБ з жителями Криму, заборони на проведення мирних зборів і мітингів.

Окупаційна влада усвідомлює високий авторитет вищих органів національного самоврядування корінного народу Криму, що обираються кримськими татарами – Курултаю кримськотатарського народу і Меджлісу кримськотатарського народу. Тому, наголошується в заяві, вона прагне здійснити “переформатування” складу Меджлісу і “зміну” його керівництва. Для цієї провокації вона залучила Ремзі Ільясова (нині – “заступника голови” держради Криму”), Заура Смірнова (нині – “голови державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим”) і Тейфука Гафарова (нині – “заступника Сімферопольського міського голови”), а також Руслана Бальбека – “заступника голови Республіки Крим”.

При цьому членство в Меджлісі Ільясова, Смірнова і Гафарова було припинено у зв’язку з порушеннями ними норм Регламенту Курултаю кримськотатарського народу та Положення про Меджліс.

Тепер вони, зазначено у заяві, виконуючи доручення окупаційної влади, чинять тиск на членів Меджлісу і Курултаю з тим, щоб скликати засідання Меджлісу, на якому обрати Ільясова головою Меджлісу і ухвалити звернення до міжнародної громадськості про “визнання суверенітету Росії над Кримом”.

Чубаров нагадує, що згідно з регламентом змінити склад Междлісу може тільки Курултай, що складається з 248 обраних на прямих виборах депутатів. І всі рішення, ухвалені з порушенням регламенту, не матимуть юридичної сили.

Також у заяві сказано, що кожен рік 23 лютого кримські татари збиралися під стінами Севастопольської в’язниці, де був убитий більшовиками організатор I Курултаю кримськотатарського народу, Муфтій мусульман Криму, автор національного гімну “Ант еткенмен” Номан Челебіджіхан. Голова Междлісу закликає вшанувати його пам’ять і цього року. 

Нагадаємо, Меджлісу кримськотатарського народу відмовили у проведенні 22 лютого мітингу до річниці загибелі громадського діяча Номана Челебіджихана.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: