Окупаційна влада Сімферополя не дозволила провести людям мирну акцію

Дата: 02 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Підконтрольна Кремлю влада Сімферополя не дозволила провести в місті мирну неполітичну акцію. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Люди на “Монстрації” в Сімферополі до анексії півострова 

Організатор неполітичної акції – арт-перформансу “Монстрація” Антон Трофимов подав повідомлення про проведення 1 травня в центрі міста публічного заходу завчасно, 14 квітня 2019 року. Він вказав, що мета акції – “солідарність із громадянами міста Сімферополя”.

“Ми проводили “Монстрацію” з 2010 по 2014 рік, після цього перестали і вперше за п’ять років вирішили зібратися. Раніше не було ніяких проблем, ми ходили з плакатами, фотографувалися”, – розповів він журналістам “Крим.Реалії”. 

Влада міста відмовила активісту, пославшись на проведення в цей самий час заходу “Свято весни і праці”. Людям запропонували провести свою акцію іншого дня і в іншому місці. Водночас Трофимов розповів, що адміністрація міста “затягнула з відповіддю”:

“Ми, сподіваючись на позитивну відповідь, усе одно зібралися. Однак співробітники поліції попередили мене, що, якщо я проведу акцію, мені загрожує адміністративна відповідальність за неузгоджену акцію”. 

У підсумку на захід зібралися 30 людей, вони мовчки та без плакатів пройшли центром міста. Водночас за демонстрантами постійно ходила незнайома людина та фотографувала їх.

Правозахисники Кримської правозахисної групи нагадали, що Росія як держава-окупант зобов’язана дотримуватися права жителів Криму на свободу зібрань і Керівних принципів ОБСЄ щодо свободи зборів та припинити практику необґрунтованих заборон таких заходів і скасувати безпідставні обмеження свободи зібрань у Криму. 

ДОВІДКА. “Монстрація” – масова художня акція у формі демонстрації з гаслами і транспарантами. Зміст транспарантів, які люди приносять на неї, виглядає максимально абсурдним і аполітичним. Традиційно “Монстрацію” проводять 1 травня. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: