Окупаційна влада Криму відмовляється розслідувати викрадення українців – КримЅОЅ

Дата: 19 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Так звані правоохоронці окупованого Криму відмовляються порушувати справи за фактом насильницького зникнення на півострові п’ятьох українців, ще по шести викраденням слідство припинено.

Це випливає з відповіді підконтрольної РФ “прокуратури” Криму на запит громадської організації “КрымЅОЅ”.

Зокрема, окупанти ігнорують факти викрадення Валерія Ващука, Івана Бондарця, Василя Черниша, Федора Костенко і Марселя Аляутдінова.

“Слідчими органами ГСУ СК РФ по Республіці Крим проводилися процесуальні перевірки за фактами безвісного зникнення Аляутдінова М. М. і Костенка Ф. С. за результатами яких винесено постанови про відмову в порушенні кримінальної справи п. 1 ч. 1 ст. 24 КПК РФ”, – йдеться в офіційній відповіді “прокуратури” Криму.

За її інформацією, у ході перевірок за вказаними фактами не отримано доказів вчинення щодо цих людей якихось протиправних дій.

За фактом зникнення Бондарця, Черниша і Ващука “прокуратура” заявила, що до слідчих органів повідомлень про них не надходило.

“Повідомлення про зникнення зазначених осіб у слідчі органи ГСУ СК Росії по Республіці Крим не надходили, перевірки в порядку ст. 144–145 КПК РФ не проводилися, кримінальні справи не порушувалися”, – сказали там.

Що стосується насильницького зникнення Мухтара Арисланова, Сейрана Зинединова, Тимура Шаймарданова, Эскандера Апселямова, Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова, то, як стверджує окупаційне відомство, слідство щодо них призупинили.

“Попереднє слідство за даними кримінальними справами зупинено на підставі п. 1 ч. 1 ст. 208 КПК РФ, у зв’язку з невстановленням осіб, які підлягають залученню в якості обвинувачених”, – повідомляє “прокуратура” Криму.

За даними “КрымЅОЅ”, Федір Костенко – батько учасника Євромайдану Олександра Костенко, засудженого в Криму до трьох років позбавлення волі, пропав, імовірно, 3 березня 2015 року. Після арешту сина Федір Костенко виїхав до Києва на прес-конференцію, щоб повідомити про тортури, які застосовуються до Олександра в СІЗО. По дорозі назад в Крим він пропав. Як повідомлялося, наприкінці грудня 2016 року Верховний суд Росії відмовився прийняти касаційну скаргу у справі Олександра Костенка.

У листопаді 2015 року міліція Києва відкрила кримінальну справу за фактом зникнення в Севастополі Василя Черниша – активіста-автомайданівця, соратника кінорежисера Олега Сенцова.

Ще в березні 2014 року спільнота Євромайдан SOS висловлювала стурбованість щодо мешканців Рівного Івана Бондарця та Валерія Ващука, про місце знаходження яких нічого не відомо з 7 березня, з тих пір як вони приїхали до Сімферополя.

Вже в 2016 році стало відомо, що 11 лютого зник житель Сімферополя Марсель Аляутдінов.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: