Окупація Криму готувалася роками – Джемілєв

Дата: 26 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Окупація Криму Росією готувалася роками, і кримські татари неодноразово попереджали про те, що Україна має зміцнювати обороноздатність і виявити інфільтрованих Росією співробітників у владних структурах.

Про це розповів в інтерв’ю “5 каналу” лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він згадує, що побоїща під час мітингу під Верховною Радою Криму 26 лютого минулого року вдалося уникнути тільки тому, що кримських татар і проукраїнських активістів була більшість – близько 10-12 тисяч, і вони відтіснили сепаратистів, яких було тільки близько 3-4 тисяч. Завданням проросійських мітингувальників було змусити депутатів прийняти звернення до Путіна про приєднання Криму до Росії. Наступного дня з’явилися “зелені чоловічки” – загони спецпідрозділів російської армії, які захопили Верховну Раду Криму і Раду міністрів. Це можна було зупинити, але команди не було, розповідає Джемілєв. Активістів навіть просили не виходити на мітинги, щоб уникнути кровопролиття.

Такого роду операції, звичайно, спонтанно не робляться. Я впевнений, що це готувалося роками Просто вони чекали зручного моменту. А зручний момент був, коли Україна була до межі послаблена і завдяки зусиллям Януковича обороноздатність України було зведено до нуля“, – відзначає Джемілєв.

За його словами, кримські татари не надали збройного опору, тому що дотримуються принципів непролиття крові, а також тому, що, за наявною інформацією, окупанти якраз розраховували саме на таку їхню реакцію.

Була точна інформація, що вони збираються знайти кілька трупів російських солдат в поселеннях кримських татар, щоб потім радикально вирішити так зване кримськотатарське питання“, – згадує Джемілєв.

Ще 13 лютого, до втечі Януковича, було зрозуміло, який сценарій розігрується. Тоді ж Джемілєву надійшла пропозиція зустрітися з Путіним – він відповів, що для цього є керівництво держави, і погодився тільки приєднатися до делегації бізнесменів, яка вирушить до Татарстану для зміцнення економічних відносин.

Уповноважений Президента зазначив, що давно радив українській владі зміцнювати обороноздатність, бо наступним може бути Крим. Але на це українські спецслужби заявляли, що кримські татари таким чином хочуть посварити українців з братнім народом.

За словами Джемілєва, деякі колишні співробітники СБУ в Криму, які тепер перейшли на службу до ФСБ, на питання про те, як воно – працювати на одну країну, а потім на ту, яка нападає на твою, відповідають: “А ми завжди працювали на одну країну“.

Інфільтрація була така, що українських там майже не було, особливо в Криму. Скільки було наших заяв про те, що треба провести дезінфекцію у владних структурах Криму – ми не були почуті“, – говорить лідер кримськотатарського народу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: