Окружний суд не визнав постанову НБУ щодо кримчан дискримінаційною

Дата: 22 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні всіх позовних вимог щодо визнання постанови Національного Банку України № 699 дискримінаційною щодо кримчан.

Адвокат і позивач Сергій Заєць прокоментував це рішення як таке, що продовжить дискримінаційну практику щодо кримчан, які зберегли в паспорті місце реєстрацію на Кримському півострові.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Серед позивачів – громадяни України, які мають кримську реєстрацію. Вони зіштовхнулися з тим, що через дію постанови НБУ № 699, були обмежені в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.

Нова постанова НБУ № 810, яка почала діяти вже після розпочатого судового процесу, як повідомив Сергій Заєць, не виправила дискримінаційну ситуацію, в яку потрапили кримчани.

Зокрема, це стосується прирівнення громадян України, які мають кримську реєстрацію, до “нерезидентів” і вимоги для кримчан приносити у банк додаткові довідки, щоб мати змогу розпоряджатися власними коштами. У той самий час цих довідок не вимагають від інших громадян України, що мають місце реєстрації на материковій частині держави.

У дискримінаційну групу потрапили навіть ті кримчани, які вже давно переїхали на материкову Україну, але в їхньому паспорті лишилася кримська реєстрація. Відповідно до закону вони ніяк не потрапляють під категорію “внутрішньо переміщені особи” (ВПО), тож такої довідки в управління праці та соціального захисту їм ніхто не надасть.

Представники Національного Банку України, опиралися у своєму захисті на те, що діє Закон України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”, відповідно до якого писалися постанови НБУ,  і що Нацбанк діяв виключно в межах своїх повноважень.

Після завершення суду, Сергій Заєць прокоментував журналістам, що разом з іншими позивачами готуватиме апеляційну скаргу й згодом зробить усе можливе, аби отримати рішення Європейського Суду. Ця справа ведеться, зокрема, юристами Української Гельсінської спілки з прав людини. “Однак усе це розтягнеться в часі… А поки кримчани змушені будуть жити під дискримінаційним тиском”, – наголосив Заєць.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: