Один з пацієнтів психлікарні на Полтавщині живе в закладі майже півсторіччя

Дата: 27 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Моніторингова група офісу Омбудсмана виявила численні грубі порушення в Полтавській психіатричні лікарні №2 “Снітино”.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженої.

Монітори виявили, що люди живуть у тотальній ізоляції та залежності від персоналу. Попри те, що в психлікарні лікування передбачено до двох місяців, більшість пацієнтів перебувають там понад п’ять років, а один з них живе в ній уже 46 років.

“Вдень, окрім тихого сну, їм заборонено знаходитися в палатах, всі пацієнти сидять на дерев’яних лавах у їдальнях відділень і дивляться телевізор, деяким не вистачає місця, і вони сидять на підлозі. Були пацієнти, які спали на ліжках без матраців чи постільної білизни. Туалети з вигрібними ямами прибудовані до корпусів. За словами пацієнтів, доступ до них є лише з дозволу персоналу. У пацієнтів зовсім немає власних речей”, – розповідають про умови життя в лікарні монітори.

За їхніми словами, на старих ліжках, які не відповідають розміром за стандартами, брудна зношена білизна, матраци і ковдри, притому що у відділеннях є запаси:

“Перебуваючи роками в таких умовах, люди втрачають соціальні зв’язки, і саме це є підставою для рішення лікарів щодо продовження лікування таких пацієнтів. Деяких привезли родичі і не забирають, деяким нікуди повертатися. Лікарня останніми роками не вживає ніяких заходів для повернення пацієнтів або влаштування до інтернатів, оскільки зацікавлена у їх довготривалому перебуванні”.

Також під час візиту монітори знайшли серед пацієнтів жінку, яка перебуває в закладі з 2009 року. Її опікуном є закріплений за нею лікар і одночасно головлікар закладу.

“Жодний з хворих не госпіталізований у примусовому порядку, хоча й згоду на лікування у психіатричному закладі ніхто не підписував. Під час спілкування пацієнти говорили, що не хочуть перебувати в лікарні, один пацієнт плакав і просився додому. Таке перебування їх у психлікарні є протиправним, а умови їх – як жорстоке поводження”, – підсумували вони.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: