Одеський інтернат для незрячих дітей потребує ремонту

Дата: 19 Травня 2015
A+ A- Підписатися

У закладі відсутні психіатр та невропатолог, не вистачає спеціальних тростин для пересування дітей з вадами зору.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, 14 травня 2015 року регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого в Одеській області Андрій Толопіло спільно з громадським монітором, юристом громадської організації “Віра, Надія, Любов” Іриною Бобровнік у рамках реалізації національного превентивного механізму відвідали Одеську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат №93 І-ІІІ ступенів для дітей з вадами зору.

На момент моніторингового візиту в закладі було 67 учнів, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість дітей – незрячі або з вадами зору, діти з інвалідністю 1-ї або 2-ї групи.

Моніторинг виявив, що підопічні та вихованці забезпечуються харчуванням, житлом, одягом та взуттям, постільною білизною, їм надається медична допомога,у закладі існують програми корекції та реабілітації, програми з навчання комп’ютерної грамотності за допомогою синтезаторів мови.

Але існує і низка проблем. Наприклад, капітальний ремонт у закладі не робили вже понад 40 років. Також відсутня кнопка екстреного виклику, яку встановили у 2012 році, але потім демонтували за браком коштів на оплату її обслуговування. Деякі санвузли в незадовільному стані через поганий стан каналізаційних труб. У закладі немає у достатній кількості спеціальних тростин для пересування дітей з вадами зору. Також закладу потрібні лікар-психіатр та лікар-невропатолог, але штатний розклад залучення таких фахівців не передбачає.

За результатами моніторингового візиту до Міністерства освіти та науки України та адміністрації інтернатної установи буде спрямовано рекомендації щодо усунення виявлених проблем.

Нагадаємо, омбудсман Валерія Лутковська заявляла, що через конфлікт на Сході України діти опинилися в небезпеці. На непідконтрольних Україні територіях у закладах для дітей-сиріт немає постійного телефонного зв’язку, існують проблеми з ліками, харчами допомагають місцеві мешканці.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: