Очищення прокуратури: вже всі прокурори здали анкети доброчесності

Дата: 31 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Вже всі прокурори здали анкети доброчесності, які можна знайти на сайті Генпрокуратури в розділі “Таємна перевірка доброчесності”. Також понад 500 чоловік поряд з анкетою доброчесності показали свою декларацію про доходи та про доходи членів сім’ї за 2015 рік.

Про це в ефірі Громадського радіо розказав керівник робочої групи внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України з перевірки прокурорів у центрі і на місцях Петро Шкутяк.

За його словами, вже зареєстровано наказ Міністерства юстиції і є нормативна база для здійснення перевірки доброчесності. Це стаття закону “Про прокуратуру”.

Сама анкета доброчесності містить запитання про відповідність доходів, стилю життя, про правдивість заповнення ними декларації, чи не використовували вони своє становище для впливу на рішення інших органів державної служби чи комерційних структур.

Шкутяк також розказав, про те як можна повідомити про недоброчесність прокурорів.

В графі “Таємна перевірка доброчесності” є кнопка “повідомити про недоброчесність”. Повідомити про це можна трьома способами: формат звичайної паперової скарги із відповідною аргументацією (все це потрібно надіслати у Генпрокуратуру з поміткою “Таємна перевірка доброчесності”), електронне повідомлення на адресу informator@gp.gov.ua, а також заповнення анкети, яка з’являється безпосередньо після натискання кнопки на сайті.

Відповідаючи на питання про наявні випадки скарг на недостовірність наданих в анкеті даних, Шкутяк зазначив, що “сигнали вже є і вони будуть перевірені”

“На жаль, ми ще не можемо отримати якісної перевіреної інформації з тієї ж фіскальної служби. Однак до цього часу вже були звільнення: найбільш одіозні фігури написали заяви і вже звільнені із своїх посад”, – сказав Шкутяк.

При цьому він додав, що поки люди не вірять, що надану ними інформацію використають у службовому розслідуванні.

“Вони переконаються, коли будуть перші звільнення. Друге — отримуємо не так багато якісної інформації. Ми закликаємо громадські організації та широке коло людей готувати та надавати нам її”, – підсумував Шкутяк.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: