Обвинувачення просить для Ільмі Умерова 3,5 роки позбавлення волі умовно

Дата: 20 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму обвинувачення запросило для заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова позбавлення волі терміном до 3,5 років з випробувальним терміном 3 роки.

Про це повідомила його донька Айше Умерова на своїй сторінці у Фейсбук.

Також обвинувачення вимагає заборонити Умерову вести публічну та викладацьку діяльність протягом трьох років.

“Прокурор Семенчук запросив для Ільмі Умерова обвинувальний вирок з позбавленням волі терміном на 3 роки 6 місяців. Умовно. Також позначена заборона на ведення публічної і викладацької діяльності строком 3 роки, і призначений випробувальний термін 3 роки”, — написала вона.

Виступаючи на дебатах у підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді, Умеров заявив, що “вважає себе лише громадянином України”, повідомляє Крим.Реалії.

Він зазначив, що 2014 року відкрито виступив проти так званого референдуму, так званого приєднання, і всього, що відбувалося надалі”.

“Анексію називаю анексією, а встановлену владу окупаційною. Вважаю, що необхідно повернутися до кордонів 1991 року, усталених при розвалі СРСР. Ці межі визнані у світі й підтверджені відповідними документами між Україною і Російською Федерацією”, – додав Умеров.

У своєму виступі він підкреслив, що посилення російського законодавства сталося відразу після російської анексії Криму, і що стаття ст. 280.1 КК Росії, за якою його судять, “націлена на покарання незгодних з анексією”. Наявність у цій статті широкого формулювання “з метою спонукати їх до вчинення дій з порушення територіальної цілісності Росії” вказує на те, що правоохоронні органи “можуть репресувати осіб навіть за критику анексії Криму Росією, що залишає широкий простір для зловживань на практиці”.

Умеров зазначив, що “завжди займав активну життєву позицію”, з дитинства брав участь у кримськотатарському національному русі, був членом ініціативної групи кримськотатарського національного руху в Краснодарському краї.

“Вже у Криму, з 1990 року, видавав газету про проблеми кримських татар “Авдет”. Брав активну участь у підготовці та проведенні Курултаю кримськотатарського народу 1991-го року. 1994-го року вперше став депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим. У жовтні того ж року призначений віце-прем’єр-міністром уряду Криму. 1997 рік – відставка. З серпня 1997 року по серпень 1999 був почесним головою Всесвітньої Асамблеї тюркських народів. 2002 року – вдруге обраний депутатом Верховної Ради АРК і до липня 2005 працював у Верховній Раді заступником голови”, – зазначив він.

Як відомо, у 2016 році слідчі ФСБ Росії порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу. Російська влада в окупованому Криму звинувачує Ільмі Умерова в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. З Умерова взяли підписку про невиїзд. Майже місяць він проходив примусову судово-психіатричну експертизу в Сімферополі.

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: