Об’єднання в громади – це право населених пунктів, а не примус – експерт

Дата: 07 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Населені пункти, які не увійдуть у громади, керуватимуться райдержадміністраціями.

Про це сказав експерт Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко на громадянському форумі про конституційну реформу в Україні.

Під час дискусії з депутатом Броварської районної ради Ігорем Фірсовим експерт Реанімаційного пакету реформ Юрій Ганущак наполягав, що населені пункти ніхто не примушує об’єднуватись.

“Населені пункти мають право об’єднуватись, і в цьому полягає добровільність. Інсцинуації про примусовість минуть через рік. Ви не захотіли об’єднуватись – ваше діло. Говорити про те, що вас хтось силує, можна в тому випадку, якщо вам встановили певні терміни. А не хочете, щоб вами керували райдержадміністрації, йдіть по селах, обговорюйте й об’єднуйтесь”, – каже Юрій Ганущак.

Відповідно до закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” держава фінансово підтримує громади через субвенції на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку. Така підтримка буде, якщо межі громади повністю відповідають межам, визначеним перспективним планом.

Експерти стверджують, що усі місцеві бюджети отримуватимуть прогнозовані та стабільні надходження від держави. Місцеві податки стають основою бюджету, які залежатимуть від мешканців громади. Це має мотивувати місцеву владу до збору податків, а мешканців до їх сплати. Реформа децентралізації задаватиме планомірний ріст місцевої економіки.

Як повідомлялось раніше, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські вважає, що повноваження місцевого самоуправління та представників центральної влади на місцевому рівні мають бути врегульовані в Конституції України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: