Новий закон про місцеві вибори позбавив переселенців права голосу

Дата: 16 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Новий закон про місцеві вибори позбавив переселенців права голосу на виборах, запланованих на 25 жовтня 2015 року.

Про це сьогодні йшлося на прес-брифінгу, організованому громадською ініціативою “КримSOS”.

Новий закон суперечить Конституції України, закону про права переселенців та міжнародним стандартам ООН, вважає правовий аналітик Всеукраїнського благодійного фонду “Право на захист” Сулейман Мамутов.

Він висловив сподівання, що президент все ж таки буде ветувати закон. Адже велика частина людей опинилася ізольованою від впливу на розвиток тієї громади, де наразі вимушено мешкає.

Голова правління Благодійного Фонду “Восток-СОС” Олександра Дворецька наголосила на тому, що в суспільстві й досі існує чимало міфів стосовно внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Більшість переселенців вже ніколи не повернеться до попередніх місць проживання. Як наслідок, вони автоматично стають членами тієї громади, до якої переїхали, проте закон це фактично заперечує.

“Виходить, що переселенець не має вже нічого спільного із Донецьком, Луганськом. Він переїхав сюди, до Києва, користується медичними послугами, транспортом, освітніми послугами, віддав дитину в дитячий садок чи в школу, і він вправі обирати, яким чином це буде влаштовано”, – додала активістка.

Ще один міф, за її словами, стосується реєстрації переселенців за новим місцем проживання – “нехай зареєструються за законом”. Однак треба розуміти, що вони вже зробили це згідно з чинним законодавством. Різниця лиш в тому, що нове місце проживання засвідчується відміткою у довідці переселенця, а не штампом в паспорті, необхідним для голосування на найближчих виборах. Якщо ж переселенець матиме реєстрацію в паспорті, законодавство позбавить його статусу переселенця.

Насамкінець активістка зауважила про ще один міф – мовляв, переселенці погано розуміють специфіку роботи місцевих органів влади. “Кожен переселенець, який переїжджає, стикається з такою кількістю проблем та бюрократичних процедур держорганів, з якими не стикаються місцеві жителі за останні п’ять років”, – додала Дворецька.

У свою чергу, співзасновниця і координаторка громадської ініціативи “КримSOS” Таміла Ташева зазначила, що прийнятий закон у жодному разі  не сприяє інтеграції ВПО у приймаючі громади. “Тільки тоді, коли вони матимуть право голосу, тільки тоді, коли вони будуть впливати на місцеву владу, вони дійсно інтегруються у місцеву громаду”, – додала Ташева.

Правозахисниця також розповіла, що самі переселенці зацікавлені в обранні місцевої влади, адже вважають себе повноцінними членами місцевої громади й не планують повертатись додому. Ташева наголосила, що громадськості та владі потрібно усвідомити: переселенцям немає куди повертатись.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: