Новий парламент може розглянути питання ратифікації Стамбульської конвенції – депутат

Дата: 29 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Партія “Слуга народу”, яка за результатами позачергових парламентських виборів отримала 254 місця у Верховній Раді, планує розглянути питання ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Про це з посиланням на депутата від партії Богдана Яременка повідомляє видання LB.

За його словами, для деяких членів партії, що потрапили до парламенту, дуже важливим є питання правозахисної діяльності та, зокрема, ратифікації документа. 

“Є кілька кандидатів, які цікавляться правозахисною роботою. Для них дуже важлива ратифікація, скажімо, Стамбульської конвенції. Це обов’язково буде одним з перших законопроєктів, які будуть розглядати. Цим ми зараз займаємося в групі, яка відповідає за іноземні справи”, – сказав він.

Як відомо, активісти неодноразово говорили про те, що, не ратифікувавши Стамбульської конвенції, Україна не зможе належним чином вирішити питання домашнього насильства, ситуація з яким у країні є кричущою. Про це свідчать останні дослідження, проведені спільно з офісом віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. Згідно з ними, понад вісім мільйонів українців мають серед знайомих жертв домашнього насильства, а найбільше від нього потерпають жінки (83%).

Ще в грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та Закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” з поправками, що вилучають з тексту поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

Стамбульську конвенцію мали ратифікувати в Україні ще в другому кварталі 2016 року, як це було записано в Плані законодавчого забезпечення реформ в Україні. Ратифікація відкладалася на липень, потім на серпень 2016 року.

14 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція. Але ратифікація досі не відбулася.

23 березня 2017 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) публічно виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції. Представник Ради церков, зокрема, заявив, що конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендера в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що становить неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: