Нові правила не ускладнюють процедуру реєстрації – експерти

Дата: 26 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Українці не зіткнуться ускладненням процедури реєстрації з набуттям чинності новими правилами.

Про це повідомляють експерти, передає “Інтерфакс”.

“Реформи, по суті, ніякої не відбулося, крім того, що відбулася децентралізація повноважень у цьому питанні”, – сказав член громадської ради при Державній міграційній службі Євген Бачевський.

У свою чергу заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук зазначив, що змінився лише суб’єкт, який “ставить штамп у паспорті, та змінилася процедура ведення реєстру”.

Експерт зауважив, що українці, як і раніше, мають право зареєструватися в орендованій квартирі, якщо це передбачає договір про оренду, але закон не зобов’язує цього робити.

“У кодексі про адміністративні правопорушення є ст.197, яка передбачає відповідальність за проживання без реєстрації, за несвоєчасну реєстрацію, за проживання за недійсним паспортом, якщо не вклеєна фотографія. Притягнути до відповідальності можна, якщо ви вчинили одне з цих правопорушень”, – сказав він, зазначивши, що така відповідальність була передбачена і раніше.

“Якщо вчинили порушення вперше, то вас попереджають. Якщо визнаєте його, то розписуєтеся в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності, ніяких штрафів ви не сплачуєте”, – додав Тимощук, зазначивши, що у разі повторного правопорушення протягом одного року порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Відповідаючи на запитання, з якими незручностями українці зіткнуться у зв’язку з новими правилами реєстрації, Тимощук розповів: “Незручності виникають при реалізації політичних прав, при участі у виборах. Є багато побутових ситуацій, які з погляду закону говорять, що прописка не має цінності, але в поліклініці, при оформленні дітей в дитячому садку або школі попросять паспорт зі штампом. Якщо зареєстровані не за місцем проживання, то вам запропонують сплатити благодійний внесок. Хоча законодавство не передбачає такої дискримінації, але по факту це має місце”.

Він додав, що в законодавстві закріплено: при реєстрації на новому місці з попереднього знімають там же, їхати спеціально до місцевого органу влади не потрібно. Проте, за словами Тимощука, поки що ця норма не дуже часто застосовується.

Експерти також зазначили, що новий порядок реєстрації не поширюється в цьому аспекті на внутрішньо переміщених осіб.

Із 4 квітня 2016 року набули чинності зміни до законодавства щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг. Згідно з цими змінами, повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: