Нормандська четвірка домовилася припинити вогонь на Донбасі – прес-служба президента

Дата: 30 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Лідери України, Німеччини, Франції й Росії (Нормандська четвірка) в телефонному режимі домовилися про припинення вогню на Донбасі.

Про це пише прес-служба президента України.

Петро Порошенко також підкреслив, що ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї окупованої території і до кордону. Глава держави вчергове наголосив на необхідності виведення всіх окупаційних військ з території України.

Нормандська четвірка закликала на початку 2016 року активізувати роботу задля проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи має бути долучено Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ).

Також президент України наголосив на необхідності скасування фейкових “виборів”, які призначили проросійські бойовики, повідомляє прес-служба. Президент підкреслив, що вибори на Донбасі мають відбутися за участі українських партій, українських ЗМІ, Центральної виборчої комісії, міжнародних спостерігачів та відповідно до всіх стандартів БДІПЛ ОБСЄ.

Для підтримання порядку та забезпечення безпеки під час виборчого процесу президент України запропонував розгорнути на території окупованих районів Донбасу спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру в рамках Спільної політики безпеки та оборони ЄС.

Президент Порошенко наголосив на необхідності негайного допуску на окуповані території всіх міжнародних гуманітарних місій, зокрема Міжнародного комітету Червого хреста та організації “Лікарі без кордонів”.

Співрозмовники домовилися про наступну зустріч міністрів закордонних справ “нормандської четвірки” в кінці січня 2016 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: