Німецький Бундестаг схвалив одностатеві шлюби

Дата: 30 Червня 2017
A+ A- Підписатися

30 червня більшістю голосів парламент Німеччини схвалив законопроект, який передбачає повне і рівноправне визнання одностатевих шлюбів.

Як повідомляє Deutsche Welle, Блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС / ХСС), представники якого складають більшість у правлячій коаліції, традиційно виступали проти визнання одностатевих шлюбів.

Проте 26 червня федеральний канцлерка Німеччини, голова ХДС Ангела Меркель оголосила, що виступає за те, аби при можливому майбутньому голосуванні з цього питання всі депутати ухвалювали рішення самостійно “за покликом совісті”, а не керуючись загальнопартійною позицією і дотримуючись фракційної дисципліни. Сама ж Меркель проголосувала проти.

До 1969 року гомосексуальні зв’язки в Німеччині кримінально переслідувалися. Одностатеві союзи реєструють в Німеччині з 2001 року. Свої стосунки до 2017 року офіційно оформили 34 тисячі гомосексуальних пар. Однак до теперішнього часу гомосексуальні пари могли зареєструвати стосунки лише у формі одностатевих партнерств.

Такі союзи мали менші права, ніж гетеросексуальні шлюби.

Зокрема, вони не користувалися пільгами при оподаткуванні, передбаченими в Німеччині для людей, які перебувають у шлюбі. Так само вони не могли всиновлювати дітей.

Одностатевим парам дозволяється одружуватись в 20 країнах світу. Першою такою країною стали Нідерланди. Там можуть реєструвати одностатеві шлюби з 1 квітня 2011 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: