Німеччина виділяє 5 мільйонів євро на відновлення 12 українських шкіл, що постраждали внаслідок обстрілів

Дата: 27 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Федеральний уряд Німеччини виділяє 5 мільйонів євро на ремонт шкіл, пошкоджених унаслідок війни в Україні. Об’єкти, де проводитимуть ремонти, обрали зі списку із 74 шкіл, розташованих у 12 містах, що потребують термінових ремонтних робіт.

Про це повідомляє Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.

Зруйнована внаслідок російського обстрілу школа №134 в центрі Харкова. Фото: Getty Images

Так, фінансовий внесок уряду Німеччини розподілять між 12 школами в п’яти областях – Запорізькій, Миколаївській, Рівненській, Сумській та Чернігівській. Тож понад 3 тисяч учнів незабаром зможуть повернутися до своїх закладів освіти. 

“Діти житимуть у цій великій країні та відновлюватимуть її на краще. Але їм потрібні школи, в яких вони будуть навчатися, і вчителі, які показуватимуть їм шлях. Ми також повинні переконатися, що шкільні будівлі є безпечними для здоров’я місцями для навчання з точки зору екологічних стандартів”, – зазначила посолка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Ремонтні роботи здійснюватимуть за стандартом Єврокод 8, який поширюється на проєктування і будівництво споруд та інші будівельні роботи в сейсмічних районах.

Також застосовуватиметься єдиний підхід до ремонту та модернізації наявних будівель. Приміром, заборонять використовувати небезпечні будівельні матеріали (наприклад, азбест, ущільнювачі, що містять стійкі органічні забруднювачі), заохочуватимуть використання екологічно чистих меблів та обладнання (замість флуоресцентних ламп, що містять ртуть, – світлодіодні світильники).

Крім того, ключовою частиною початкового проєктного завдання і частиною вимог до відбору проєктної команди та розробників стануть критерії архітектурної доступності.

Раніше ZMINA писала, що в Міністерстві освіти та науки працюють над стратегією відбудови українських шкіл. Першочергово відновлять заклади освіти, що розташовані поза зоною активних бойових дій. Водночас відбудовуватимуть не всі зруйновані окупантами заклади, оскільки це може бути неефективно.

Нагадаємо, що загальна кількість пошкоджених або зруйнованих закладів освіти вже перевищує 3 127 об’єктів, серед яких 1 489 шкіл, 885 дитячих садочків, 517 будівель закладів вищої освіти. Найбільше освітня інфраструктура постраждала в Харківській (34%), Донецькій (18%) та Луганській (11%) областях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter