Німеччина не видає візи жителям ОРДЛО з російськими паспортами

Дата: 25 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

На сьогодні Німеччина не видала жодної візи жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які мають російські паспорти. 

Про це повідомляє DW.

Журналісти видання надіслали до МЗС країни запит щодо подібних випадків, але відомство заявило, що не знає про жодний такий. Водночас в офіційній відповіді йдеться про те, що жителі територій, непідконтрольних українському уряду, можуть звернутися за українським паспортом і в’їхати на територію Німеччини без візи.

Незадовго до заяви МЗС у німецькому виданні Bild вийшов матеріал про те, що відповідні органи в країні без проблем ставлять візи жителям ОРДЛО, які отримали російські паспорти за спрощеною процедурою. Про це журналісти нібито дізналися з відповіді уряду на запит депутатки Вільної демократичної партії Ренати Альт.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, чому ідеї стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів суперечать українським законам та міжнародним документам у сфері прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: