Незрячого політв’язня Олександра Сізікова відправили до туберкульозної лікарні для обстеження
Незрячого кримського політв’язня Олександра Сізікова, засудженого до 17 років ув’язнення, забрали з в’язниці в Мінусинську Красноярського краю (РФ) до Красноярської туберкульозної лікарні №1 для обстеження.
Про це пише “Кримська солідарність” з посиланням на інформацію адвокатки, яка відвідала бранця Кремля в лікарні.

У в’язницю Мінусинська Сізіков приїхав 8 лютого, його одразу помістили на “карантин”, де він пробув довше, ніж належить — 24 дні замість 15 днів максимум.
За словами адвокатки, спочатку чоловіка відправили до нового корпусу. Однак співкамерники відразу викликали оперативника і вимагали, щоб Сізікова перевели до спеціального медичного корпусу. Там знаходяться люди з інвалідністю та проблемами зі здоров’ям.
Бранця перевели до старого корпусу. За тиждень до направлення до лікарні, до кримського мусульманина прийшов начальник установи. Олександр попросив перевести його в медкорпус, бо в старій будівлі холодно, сиро та волого. На це начальник заявив, що у медблоці є лише туберкульозне відділення, куди помістити мусульманина не можна.
Згодом наглядач повідомив, що Сізікова відвезуть до Красноярська на обстеження. При цьому чоловіку навіть не сказали, щоб він зібрав речове забезпечення, тож він поїхав, зокрема, й без своєї постільної білизни.
У лікарню чоловіка привезли увечері 6 березня та помістили до третьої палати відділення онкології. Він розповів адвокатці, що медустанова переповнена.
Сізіков став частіше використовувати тонометр, що свідчить про те, що у нього високий тиск. Лікарі призначили йому ліки проти гіпертонії та обіцяли видати таблетки, які він привіз із собою.
Олександр Сізіков – фігурант “четвертої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір”. Народився 12 жовтня 1984 року в Сімферополі, згодом з родиною переїхав до села Тургенєвка Бахчисарайського району, де навчався в місцевій школі. У 2002 році вступив до Севастопольського національного технічного університету на факультет ТАМПТ за напрямом “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”.
Після закінчення навчального закладу знайшов роботу, щоправда, не за фахом: працював на будівництві. Пізніше влаштувався помічником оператора на заправці в Севастополі. 2006 року прийняв іслам.
У червні 2009 року Сізікова збила автівка, коли він їхав на велосипеді. Того ж року Олександр отримав першу групу інвалідності. Відтоді в повсякденному житті йому допомагали односельці та імам Едем Смаїлов, аж допоки самого імама не затримала ФСБ і не звинуватила в тероризмі.
З арештом імама Сізіков не міг змиритися, тому він з допомогою двох пенсіонерок виходив на одиночні протести у квітні 2019-го, травні 2020 року та відвідував судові процеси.
Олександра затримали 7 липня 2020 року після обшуків у помешканні його друзів. ФСБ вважає, що Сізіков “заснував 2015 року терористичний осередок “Хізб ут-Тахрір”, а Алім Суф’янов і Сейран Хайредінов стали членами цього осередку. Як докази провини Сізікова російська спецслужба наводить знайдені під час обшуку книжки релігійно-політичного об’єднання. Утім, вони не надруковані шрифтом Брайля.
Незаконна “суддя” Київського районного суду в Сімферополі Ольга Кузнецова в день затримання громадянина України обрала домашній арешт як запобіжний захід.
14 жовтня того ж року “суд” ухвалив рішення відправити Сізікова на місяць на стаціонарну судово-психіатричну експертизу в Севастопольську міську психіатричну лікарню.
Співробітники окупаційної поліції забрали Сізікова з дому 14 вересня 2024 року і відвезли його в невідомому напрямку. До цього чоловік перебував під домашнім арештом.
Напередодні, 13 вересня, апеляційний військовий суд підмосковної Власихи ухвалив політв’язню вирок у 17 років ув’язнення. Проте документів з мокрою печаткою силовики під час арешту Сізікова не показали.
У медсанчастині СІЗО-1 Сімферополя відмовилися прийняти документи про стан здоров’я політв’язня.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що політв’язня, мусульманина з Бахчисарайського району Криму Олександра Сізікова етапували з Криму до російської в’язниці попри його інвалідність із зору. Куди саме скерували бранця Кремля, тоді його рідним не повідомили.