Невакцинованих медиків, комунальників та місцевих чиновників з 31 січня відсторонюватимуть від роботи

Дата: 15 Січня 2022
A+ A- Підписатися

31 січня в Україні набуде чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, який розширює перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Джерело: “Крим SOS”

Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, додаються працівники: органів місцевого самоврядування; закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності; комунальних підприємств, установ та організацій.

У міністерстві наголошують: працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

В останні тижні 2021 року та перші 2022-го фіксують зростання кількості випадків інфікування штамом “Омікрон” у більшості європейських країн. Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей, інфікованих саме “Омікроном”, ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий у порівнянні з інфікованими штамом “Дельта”. При зараженні “Омікроном” ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, та на 81% – для тих, хто отримав три дози. Однак кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою“, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Разом з тим, у МОЗ підкреслили, що вимога обов’язкової вакцинації не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

Нагадаємо, що за останніми даними Міністерства охорони здоров’я, 47,6% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19, а 44,9% — дві дози вакцини. 6 січня в Україні, проти коронавірусу вакцинували 71 841 людину.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter