“Неонацистом бути не круто”: як Арсен Аваков вирішив перевиховати українських ультраправих?

Дата: 09 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував обмежити в’їзд до країн ЄС представникам неонацистських організацій.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Таку пропозицію Аваков висловив під час зустрічі з послами та дипломатами країн G7.

“Ми багато уваги приділяємо неонацистським організаціям. У суспільстві має бути атмосфера, коли бути прихильником таких рухів – нецікаво, не круто та невигідно. Реакція на дії таких організацій з боку міжнародних партнерів має бути така ж, як і на кримінальні елементи, – обмеження в’їзду до цивілізованого світу. Наразі ми ведемо такі переговори з представниками іноземних держав”, – зауважив він.

Заборона на в’їзд до європейських країн, на думку Авакова, стане для представників неонацистських організацій додатковим превентивним фактором.

“17-річному хлопцю цікаво долучитися до якоїсь футбольної тусовки, взяти участь у бійці, такій операції. На сьогодні для нього ця “пригода”, умовно кажучи, – два дні у в’язниці, але якщо він знатиме, що  через це його не пустять до цивілізованих країн, – це буде додаткова превенція. Я думаю, що ми зупинимо цю хвилю. Я пропоную застосувати механізм тиску на цих молодих нацистів – додаткові обмеження на в’їзд до країн ЄС”, – підкреслив він.

З початку дії безвізового режиму в країни Європейського союзу виїхали майже 402 тис. українців.

Нагадаємо, що багато про ультраправі рухи в Україні почали говорити після серії ромських погромів, які відбулись у Києві, Тернополі, Львові. Останній напад призвів до смерті 24-ромського хлопця Давида Папа. Після цього поліція заявила, що захищатиме ромів по всій країні.

За останні роки також почастішали напади ультраправих на активістів, правозахисників та ЛГБТ-українців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: