Ненадання медичної допомоги блогеру Мемедемінову можна розцінювати як тортури – НСЖУ

Дата: 18 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Ненадання медичної допомоги кримському активісту та блогеру Наріману Мемедемінову, якого вже рік тримають у СІЗО Сімферополя російські силовики, є тортурами. 

Про це йдеться в заяві Національної спілки журналістів України. 

Відомо, що Мемедемінов потребує термінової операції, яку було заплановано на 14 березня, проте через призначення двох засідань у справі блогера її відклали. 

“Національна спілка журналістів України вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму та закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги”, – йдеться в заяві спілки. 

У день операції підконтрольний Кремлю суд у Криму продовжив арешт Мемедемінову на два місяці. 

Нещодавно Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової щодо стану здоров’я Мемедемінова. 

“Я занепокоєна, адже чоловік перебуває в критичному стані. Ненадання термінової медичної допомоги політв’язню несе загрозу його здоров’ю та може призвести до тяжких незворотних наслідків“, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Як відомо, блогера Нарімана Мемедемінова російські силовики затримали ще в березні минулого року. Чоловіка звинувачують у публічних закликах до ведення терористичної діяльності. Приводом для звинувачень став канал YouTube, де Мемедемінов висвітлював події в Криму. Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму “порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі інтернет”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: