Не можна карати суддю через програш країни в Європейському суді – Венеціанська комісія

Дата: 17 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Судді, побоюючись санкцій за порушення Конвенції про права людини, будуть переважно тлумачити закон на користь приватної сторони, навіть коли об’єктивна оцінка правового питання може і навіть повинна призвести до іншого результату.

Це відзначили експерти Венеціанської комісії стосовно запровадження дисциплінарної відповідальності судді за порушення, які встаноивла Європейська конвенція з прав людини (ЄКПЛ), повідомляє на своїй сторінці у мережі Facebook суддя Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України Ганна Юдківська.

“Венеціанська комісія надала Amicus Curiae Brief Конституційному суду Молдови  стосовно того, чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні, які стали предметом скарги до ЄСПЛ, і за наслідками якої встановили порушення Європейської конвенції з прав людини державою, або ухвалене дружнє врегулювання або надана одностороння декларація – без фактичного встановлення вини національним судом проти цього судді”, – написала суддя.

Крім того, коли Суд визнає порушення Конвенції, то з цього не обов’язково випливає, що судді на національному рівні відповідають за це в першу чергу і повинні бути піддані критиці виключно через їх тлумачення і застосування закону.

“Відповідальність без індивідуальної вини, доведеної судовим вироком, перешкоджає професійній свободі суддів інтерпретувати закон, оцінювати факти і зважувати докази в справах, як визнано європейськими стандартами. Відповідно до цих стандартів, помилкові рішення повинні бути оскаржені через апеляційний процес, а не шляхом визнання суддів відповідальними, якщо тільки помилка не відбувається через злий умисел або грубу недбалість з боку судді”, – додала Ганна Юдківська.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: