“Не панікуйте – навчайтесь”: в Україні запустили онлайн-курс про коронавірус

Дата: 20 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Освітня платформа Prometheus та медична платформа INgenius запустили спільний курс, який спростовує поширені міфи та надає достовірну інформацію щодо нової коронавірусної інфекції COVID-19.

Курс доступний на сайті платформи.

У курсі, який підготували на основі даних ВООЗ, Американської служби контролю інфекційних захворювань (CDC), Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), Європейського центру з профілактики і контролю захворюваності (ECDC) та порталу для лікарів, що працює на засадах доказової медицини, Empendium, стисло та доступно викладено найважливіші факти, зібрані найавторитетнішими вченими та міжнародними організаціями охорони здоров’я. Година часу, вкладена в проходження цього курсу, допоможе зберегти здоров’я вам та вашим близьким, наголосили на сайті платформи. 

Слухачі курсу дізнаються: 

  • Що наразі відомо про вірус: скільки він живе в повітрі та на поверхні предметів, яка ймовірність заразитися від хворої людини, що робити, щоб убезпечити себе та близьких.
  • Наскільки небезпечна коронавірусна інфекція. Вплив віку, статі, хронічних захворювань на тяжкість перебігу хвороби.
  • Основні симптоми: коли залишатися вдома, а коли йти до лікаря.
  • Ускладнення: від чого помирають хворі та як це лікують.
  • Чим НЕ лікувати коронавірус.
  • Кому не потрібна маска, а кому вона допоможе.
  • Чи передається вірус від домашніх тварин, укусів комах та посилок з регіонів зараження.
  • Основні протоколи дій у разі перебування з хворим на коронавірус.

“З магазинів зникають їжа та захисні маски. А в соціальних мережах поширюються міфи та спекуляції. Запобігти поширенню паніки може лише об’єктивна та правдива інформація. Не панікуйте – навчайтеся разом з нами”, – підсумували автори курсу. 

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.  З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більш ніж 10 людей у салоні. 

За цей час Кабінет Міністрів уже ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: